67-261-35-59 gabinet@tsokolowska.pl
Medycyna estetyczna - zabiegi

Zabiegi

Skorzystaj z dobrodziejstw medycyny estetycznej!

Medycyna estetyczna jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Warto z niej skorzystać, jeśli chcesz mieć piękną i promienną skórę twarzy, szyi, dekoltu czy rąk. Medycyna estetyczna może zaoferować Tobie zarówno piękno jak i lepszy komfort życia.

Pomogę osiągnąć Ci równowagę między wewnętrznym poczuciem młodości a wyglądem!

A ty? Czy zauważyłaś/zauważyłeś u siebie już pierwsze oznaki starzenia się skóry? Zmarszczki na czole? Kurze łapki? Bruzdy między brwiami? A może cierpisz na nadmierną potliwość? Moje zabiegi cechują się bezpieczeństwem stosowania.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Relaksacja twarzy (botoks)

Toksyna Botulinowa.

Stosowanie jej, jest najpopularniejszym zabiegiem na całym świecie. Rozwój medycyny i preparatów spowodował, że zabiegi przeznaczone dawniej dla gwiazd show-biznesu, są dostępne również dla Ciebie! Jest to substancja, której działanie polega na relaksacji wybranych mięśni twarzy. W rezultacie powoduje to rozprostowanie zmarszczek, a Twoja twarz staje się jeszcze piękniejsza!

Wypełniacze

Kwas Hialuronowy

Czy wiesz, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze? Tak, jest polisacharydem odpowiedzialnym za wiązanie wody, dzięki czemu odpowiada za prawidłowe nawodnienie tkanek i sprawia, że Twoja skóra jest sprężysta i nawilżona. Niestety, w miarę upływ lat jej zawartość zaczyna się zmniejszać, a skóra staje się sucha i szorstka. Na szczęście, w tym momencie nadchodzi z odsieczą medycyna estetyczna! Proponowany przez nas zabieg polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, który wypełni zmarszczki, głębokie bruzdy oraz nawilży skórę. Rezultaty są natychmiastowe i utrzymują się nawet do dwóch lat, a Ty możesz cieszyć się z pięknej, sprężystej i nawilżonej skóry!

Odmłodzenie w naturalny sposób

Osocze Bogatopłytkowe

Starzenie się dotyka każdego z nas, bez wyjątku. Proces ten objawia się spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji.

Czy Twoja skóra twarzy, szyli, dekoltu czy dłoni jest wiotka i wymaga rewitalizacji?
A może wykazuje reakcje alergiczne?
Pojawiły się zmarszczki i fałdy nosowo-wargowe?
Jednocześnie poszukujesz tylko naturalnych zabiegów?

Jeśli tak, to osocze bogatopłytkowe zostało stworzone dla Twoich potrzeb! Metoda ta, polega na podaniu osocza do skóry, w celu jej zregenerowania. Osocze bogatopłytkowe uruchamia proces, który stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Efekt? Bogatopłytkowa podróż w czasie, dająca powrót do wyglądu sprzed lat, a skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, wyraźnie młodsza i odzyskuje witalność.

Zabieg charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem.

Skuteczne usuwanie przebarwień, blizn potrądzikowych, odmładzanie skóry

Peeling chemiczny

Peeling są to zabieg, przy których usuwa się powierzchnią warstwę naskórka. Substancje stosowane w peelingach lekarskich to odpowiednio dobrane stężenie kwasów, które przenikają w głąb skóry, złuszczają ją i prowokują komórki skóry do syntezy kolagenu i elastyny. Peelingi wpływają na odnowę naskórka i skóry a także działają odmładzająco, likwidując oznaki starzenia się skóry, a także wszelkie przebarwienia, drobne zmarszczki i inne zmiany (m.in. po-trądzikowe blizny). Dzięki temu działaniu, Twoja skóra będzie miała piękną gładkość i koloryt!

Zabieg zamykania naczynek krwionośnych

Zabieg zamykania naczynek krwionośnych, który skutecznie pomoże Tobie w walce z tą dolegliwością. Kilka zalet stosowanej metody:

Natychmiastowy i trwały efekt

Dzięki technologii ThermaVein®, efekt będzie widoczny od razu po wykonaniu zabiegu, wynika to z badań naukowych i doświadczenia wynikającego z wieloletniej praktyki znanego, brytyjskiego lekarza Briana Newmana, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu układu krwionośnego w Wielkiej Brytanii. Co najważniejsze- leczenie to daje Tobie trwały i pewny efekt.

ULVERIN-HIFU

HIFU to urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu. To jedno z najbardziej innowacyjnych urządzeń dostępnych obecnie na rynku kosmetycznym.

Skoncentrowana energia  ultradźwiękowa dociera do głębokich warstw skóry, doprowadzając do jej kontrolowanego przegrzania. W wyniku tego procesu włókna kolagenowe regenerują się i kurczą dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Technologia  HIFU wykorzystywana jest do zabiegów poprawiających stan napięcia skóry zarówno na twarzy jak i na ciele.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Odczuwalne jest jedynie ciepło, a w miejscach nieco wrażliwych lekkie szczypanie. Mimo, że skóra faktycznie jest przegrzewana nie ma to żadnego wpływu na stan naszej skóry z zewnątrz. Nie trzeba długiej rekonwalescencji, jak w przypadku silnych laserów , czy zabiegów z użyciem peelingów medycznych.

HIFU ULVERIN ZALETY:

Zabieg nieinwazyjny, nie wymagający rekonwalescencji. Ewentualne skutki pozabiegowe to łagodny dyskomfort , krótkotrwały i lekki obrzęk, rumień i zasinienie.

Zapewnia spektakularne i długotrwałe rezultaty.

Zabieg inicjuje naturalną reakcję organizmu w postaci wzrostu produkcji nowego, świeżego kolagenu, oraz wzmacnia ten już istniejący.

Efekt zabiegu utrzymuję się ponad rok.

WSKAZANIA:

Utrata jędrności i elastyczności skóry na twarzy, szyi, dekolcie.

Opadające policzki, podbródek- poprawa owalu twarzy.

Redukcja płytkich i głębokich zmarszczek poziomych na czole i okolicach skroniowych.

Redukcja zmarszczek palacza i tzw. chomików.

Modelowanie sylwetki- ujędrnianie napięcia skóry w obrębie ramion, brzucha, ud, kolan.

Redukcja cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pośladków, ud i bioder.

Utrata wiotkości brzucha i pośladków zwłaszcza po ciąży.

Redukcja nadmiaru skóry w różnych rejonach ciała.

Uelastycznienie skóry kolan.

EFEKTY ZABIEGU:

Niektórzy pacjenci dostrzegają pierwsze efekty zaraz po zabiegu, ale właściwe rezultaty po około 2-3 miesiącach, w miarę jak nowo produkowany kolagen zaczyna stopniowo unosić i ujędrniać skórę w obszarze zabiegowym.

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:

Otwarte rany.

Aktywny trądzik na twarzy lub szyi.

Keloidy.

Metalowe stenty/implanty na twarzy lub szyi.

Implanty mechaniczne.

Wszczepione urządzenia elektryczne.

Aktywna choroba systemowa lub skórna, która może powstrzymywać regenerację.

Zaburzenia krwotoczne lub inne dysfunkcje hemostatyczne.

Wypełniacze.

Terapie przeciwzakrzepowe.

 

 

ULVERIN R

ULVERIN R – RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

Zabiegi RF mikroigłową polegają na jednoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą fal radiowych. Głowica ULVERIN R zakończona jest jednorazową, sterylną nakładką wyposażoną w 25 mikroigieł, które po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45 – 60 stopni Celsjusza. Kiedy przykładamy głowicę do skóry, igły wbijają się na zaprogramowaną głębokość, po czym wysyłany jest impuls elektromagnetyczny podgrzewający skórę. W ten sposób w przeciwieństwie do zwykłej radiofrekwencji, podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, lecz jej wszystkie warstwy na zadanej głębokości – od 0,5 do 3,5 mm (możliwość precyzyjnej regulacji).Powoduje to  remodeling ,pobudza do produkcji kolageny i elastyny w skórze,a w efekcie pozwala osiągnąć przestrzenny efekt ujędrnienia skóry.
RF mikroigłowa jest szczególnie skuteczna w usuwaniu rozstępów. Jest to obecnie jedyna metoda pozwalająca na usunięcie nawet starych rozstępów. Efekty zabiegów są spektakularne, można je porównać do zabiegów laserem,z tym że skóra po laserze wymaga dużo dłuższej rekonwalescencji i zabiegi nie mogą być wykonywane w miesiącach słonecznych. Skuteczność liftingu w przypadku obu zabiegów jest podobna, przewaga RF mikroigłowej to okres gojenia 1-3 dni, głębsza penetracja skóry i możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.
 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • likwidacja rozstępów
 • poprawa jędrności i napięcia skóry(lifting twarzy, szyi,dekoltu,brzucha )
 • wygładzenie zmarszczek;
 • likwidowanie blizn;
 • likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień;
 • leczenie nadpotliwości;

Efekty RF mikroigłowej można podzielić‡ na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 2-5 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skracania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki, a blizny i rozstępy ulegają spłyceniu lub całkowitej likwidacji.

 • Ujędrnienie skóry, poprawa napięcia
 • Wygładzenie zmarszczek i drobnych linii
 • Przyrost kolagenu
 • Odmłodzenie
 • Przywrócenie kolorytu i blasku
 • Zmniejszenie porów
 • Wyrównanie atrofii i blizn powierzchownych
 • Redukcja rozstępów i blizn
 • Ujędrnienie skóry ciała
 • Likwidacja nadpotliwości

Przed zabiegiem zalecane jest nałożenie maści znieczulającej ,co w połączeniu z funkcją podciśnienia w urządzeniu zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Zabieg może być wykonany na twarz lub jej wybraną okolicę (np. oczu, ust), na szyi i dekolcie oraz na każdym innym obszarze ciała.
Ilość zabiegów zależy od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. ‚przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów)
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze na skórze.
 • należy zachować szczególną ostrożność w przypadku osób posiadających metalowe implanty, wszczepiony rozrusznik serca,

 

Dietetyka

Dietetyka jest intensywnie rozwijającą się dziedziną nauki, zajmującą się żywieniem zarówno zdrowego , jak i chorego człowieka. Niewłaściwe nawyki żywieniowe i brak aktywności fizycznej spowodowały, że obecnie największym światowym wyzwaniem zdrowotnym jest otyłość, nadwaga oraz choroby cywilizacyjne, do których zaliczamy:

 • nadciśnienie tętnicze
 • cukrzycę
 • alergie
 • chorobę wieńcową
 • nowotwory